Wydarzenia

Beata Bublewicz. Odpowiedzialnie naprzód!

Posiedzenie Sejmu RP nr 102. Sprawozdanie Komisji o uchwale Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym.

Możesz kupić dodatkową tablicę. Koszt: 52,50 zł.

Zapraszamy do przeczytania artykułu na portalu internetowym Interia.pl w dziale Moto, dotyczącego zakupu dodatkowych tablic rejestracyjnych na bagażnikach rowerowych instalowanych na haku w samochodach osobowych.

motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/news-mozesz-kupic-dodatkowa-tablice-koszt-52-50-zl-za-podrobki-ma,nId,1884143

Pieszy oczekujący przed przejściem będzie miał pierwszeństwo przed zbliżającym się pojazdem.

Jestem ogromnie szczęśliwa, że po 3 latach konsultacji, uzgodnień i dyskusji Sejm przyjął rozwiązanie DOBRE dla nas wszystkich, bo wszyscy jesteśmy pieszymi. Teraz, podobnie jak w krajach o najwyższym poziomie bezpieczeństwa na drogach, u nas także piesi będą mogli czuć się bezpieczniej tam, gdzie powinni, czyli na przejściu.

To bardzo ważna zmiana, bo w Polsce co 8 godzin ginie 1 pieszy, liczba wypadków na przejściach w ubiegłym roku wzrosła, a najdłużej na przejście przez zebrę oczekują seniorzy.

Prawo wyznacza standardy i stymuluje zmiany. Cieszę się, że mogłam być inicjatorką tej dobrej dla nas wszystkich zmiany. Przed nami kolejny krok - wspólna praca nad uspokojeniem emocji na drodze - większym szacunkiem i życzliwością.

 
 

3 Finał konkursu "Zwierzak za Kierownicą" już za nami.

W środę, 22 kwietnia 2015 r. w Belwederze odbył się uroczysty finał 3. edycji konkursu dla dzieci „Zwierzak za kierownicą”. Podczas finału została także zaprezentowana książka upowszechniająca Złote Zasady Zwierzaka, czyli 12 zasad bezpiecznych zachowań na drodze dla dzieci. W konkursie wzięło udział prawie 30 tysięcy przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski.

Czytaj więcej...

Wystąpienia z dnia 23.09.2015 r. dotyczące sprawozdania Komisji Infrastruktury o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz ustawy o kierujących pojazdami (druki nr 1859 i 3922).O krok od tragedii na pasach w Żywcu!

Zapraszamy do obejrzenia fragmentu programu "Polska i Świat" w TVN24.

Czytaj więcej...

Rozpoczęcie akcji "Na pasach - nie wyprzedzam!"

Zapraszamy do przeczytania artykułu o rozpoczynającej sie akcji "Na pasach - nie wyprzedzam!"

 

Bycie ekologicznym nic nie kosztuje, a wręcz pozwala zaoszczędzić

Zapraszamy do zapoznania się z krótkim wywiadem z posłanką Beatą Bublewicz na temat ekologii.

Czytaj więcej...

70-lecie II Liceum Ogólnokształcącego im. Konstantego Idefonsa Gałczyńskiego w Olsztynie

W Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Warminsko-Mazurskiego w Olsztynie odbyły się w sobotę (19.09) uroczyste obchody 70-lecia II Liceum Ogólnokształcącego im. Konstantego Idefonsa Gałczyńskiego w Olsztynie.

W uroczystości uczestniczyli absolwenci szkoły oraz zaproszeni goście, m.in. prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i przewodnicząca Rady Miasta Olsztyna Halina Ciunel oraz członek zarządu województwa Anna Wasilewska.

Uroczystość przebiegła pod znakiem wspomnień i rozmów byłych uczniów z nauczycielami. Jedną z absolwentek jubilata jest posłanka na Sejm RP Beata Bublewicz, która podzieliła się dzisiaj z gośćmi swoimi wspomnieniami z lat nauki w tej szkole.

/źródło: Olsztyn24.com

W Olsztynie spadło bezpieczeństwo pieszych

Zapis audycji w Radiu Olsztyn, w którym gościem była Poseł Beata Bublewicz. Zapraszamy do wysłuchania audycji w Radiu Olsztyn na temat spadku bezpieczeństwa pieszych w Olsztynie.

Czytaj więcej..